Pages Navigation Menu

Další aktivity

Centrum Domov a rodina nabízí svoji pomoc a podporu kde je to potřebné. Zapojujeme se do spolupráce na různých občanských aktivitách.

 

Sběr víček aktuálně

Zveřejněno by on Oct 24, 2016 in Blog, Novinky | Žádné komentáře

Přidáváme informace, kam putují víčka v roce 2016. Stále můžete víčka nosit do všech Center DAR – Semily, Vrchlabí, Trutnov. Všem sběratelům děkujeme.

14787711_1185516718176196_1478824560_o letak-vicka-kluci

Pomáháme se sběrem víček

Zveřejněno by on Mar 30, 2015 in Blog, Novinky | Žádné komentáře

Je všeobecně známé, že se v po celé České republice sbírají plastová víčka. Peníze z jejich sběru jsou pak zpravidla použity na zajištění pomůcek či rehabilitací pro nemocné děti. Centrum náhradní rodinné péče Domov a rodina se již v loňském roce zapojilo do sběru a to pro tříletého Daniela Trdlu z Jablonce nad Nisou. V roce letošním nás s prosbou o pomoc kontaktovala maminka 13-ti leté Barbory Mildnerové ze Železného Brodu.  Tato malá slečna se od narození pere s krutou diagnózou DMO – dětská mozková obrna. Barunka je i přes svůj zdravotní hendikep velkou optimistkou. Pohybuje se pomocí vozíku, v „lepších“ dnech i o francouzských holích. Ráda zpívá, hraje florbal a velice miluje společnost lidí. V současné době se její diagnóza rozšířila o spastickou quadruparezu (postižení všech končetin), nystagismus (závažné poškození očí).

Ve spolupráci s pěstounskými rodinami Centra náhradní rodinné péče Domov a rodina ve Vrchlabí, Trutnově, Jilemnici a Semilech se do akce zapojili i Městské jesle Vrchlabí, ul. Palackého 721, Základní škola a Mateřská škola ul. Horská 256 ve Vrchlabí a v neposlední řadě Základní škola a Mateřská škola Lánov a Mateřské centrum Spirálka, ul. A. Dvořáka 2243, Turnov.

Podařilo se nám nasbírat téměř 620 kg této drahocenné suroviny. Věřím, že nás podpoříte a pomůžete nám i letos nasbírat víček co nejvíce. Rádi bychom pomohli Barunce prodloužit rehabilitační pobyt v Klímkovicích anebo koupi nového vozíku. Od ledna jsme již nasbírali 124 kg. Dovolte nám, alespoň touto cestou poděkovat všem kdo nám pomáhá. Věřte, že žádné víčko nepřijde nazmar.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme.